Challange: čo ak by som pracoval každý deň po celý rok?

Volám sa Michal a som priemerný vo všetkom, čo robím. Po pravde, vo veľa veciach som dokonca až podpriemerný.

Vďaka tomu zo mňa vyrástol niekto, kto je väčšinu času naštvaný, mrzutý a tak trochu depresívny. V ničom sa mi skratka nedarilo tak, ako ľuďom okolo mňa. Toto bolo cítiť aj na mojom sebavedomí.

Talent je iba vec cviku

Neskôr som ale začal pozorovať ľudí ktorým vecí idú a prišiel som na to, že talent vlastne vôbec nieje vrodený. Vychádza skôr zo sebavodmia, zo zvykov a z predošlých skúseností. Ak si zvyknutý sa starať o mladšieho súrodenca tak je dosť možné, že máš po rokoch “talent” na líderstvo, problem solving, wrestling… Či náchylnosť k týmto zvykom je vrodená, alebo nie, je už druhá vec. Podstatné je to, že zvyk sa dá vybudovať.

Vďaka tomu som si povedal, že namiesto toho, aby som sa vzdal stále, keď sa mi prestane dariť skúsim sa posúvať ďalej po akokoľvek malých krokoch. Vybudujem si zvyk, naberiem skúsenosti a koniec koncov nadobudnem “talent”.

Success story ale nečakaj. Som iba na začiatku tejto cesty. Bol by som preto veľmi rád, ak by si sa pridal ku mne a sledoval ma. Svojej teórií o talente verím, pretože už teraz mi priniesla zopár menších úspechov.

Založil som si firmu ako 18-ročný

V októbri som sa rozhodol dať výpoveď zo svojej roboty. Chcel som sa začať venovať sebe a zistiť, ako ďaleko ma to môže dostať. Založil som si firmu a so svojím kamarátom Paťom sme dali dokopy streetfashion brand CryForMercy. Bola to oveľa väčšia nuda ako to znie. Každý jeden deň, od dňa kedy sme sa rozlúčili so šéfom, chodíme zo školy rovno do kanclu, kde do noci sedíme za notebookom. Zvykol som si na tento režim.

Tu trávim 50% každého dňa

Od Mercy k umelej inteligencii

Okrem Mercy som sa chcel vždy naučiť programovať. V zľave za 10€ som si teda z Udemy kúpil kurz a každý večer po robote som ešte sedel aj za tým. Po pár mesiacoch sa mi podarilo dať dokopy program, ktorý vie na základe cieľovej skupiny zíkavať followerov pre váš účet. Tento softvér som nazval Adam.

365 pracovných dní

Blog slimpavlil som spustil 4. marca 2019 na svoje 19ste narodeniny. Ak sme za pár mesiacov vyvinuli umelú inteligenciu a začali už teraz úspešný brand, čo všetko by som dokázal keby som celý rok pracoval každý deň? Nižšie je zoznam vecí, ktoré by som chcel za ten rok stihnúť (postupne budem tento zoznam editovať):

  1. Prekonať obrat 10 000€. 06.04.2019
  2. Vypustiť appku v Google Play.
  3. Dostať CryForMercy do nového Európskeho štátu.