Ako osloviť influencerov, s ktorými chceš spolupracovať?

Dostať svoj produkt medzi vplyvných ľudí môže byť frustrujúce. Obzvlášť keď začínaš a nemáš čo ponúknuť druhej strane. Ako zaujať? Čo ponúknuť niekomu, kto je zvyknutý na ponuky? Ako vyčnievať z radu ľudí, ktorý sa danému influencerovi ozvali pred tebou? Ako som už napísal, všetko je to o pridanej hodnote.

Buď kamarátsky, no nie dotieravý.

Pamätaj, vplyvný nielen na sociálnych sieťach dostávajú kopu ponúk na všetko možné každý deň. Ak má niekto s tebou pracovať, musíš (vo veľa prípadoch, nie vždy) znieť profesionálne. Určite nepíš veci ako: “Ahoj, viem že máš veľa roboty a asi si toto ani neprečítaš ale bol by som strašne rád, keby si zdieľal môj účet. Hrozne by mi to pomohlo. Tebe to zaberie iba 2 sekundy.”

Čísla na profile robia samozrejme veľa, no nikdy nepodceňuj to, ako vystupuješ. Mnoho ľudí zo svojho Instagramu žije a berú to veľmi profesionálne. Preto je prirodzené, že pri spoluprácach hľadia aj na profesionalitu.

Kompliment na začiatok neuškodí

Síce som to už písal ale musím ešte raz: nech píšeš čokoľvek, nebuď dotieravý! Chápeme sa? Fajn? Fajn. Tak mysli na to.

Keď chceš vedieť ako spolupracovať s influencermi, a chceš to robiť efektívne, maj stále na mysli to, že ľudia majú veľa krát nenásitné ego. Týmto nechcem nikoho uraziť, poznám ľudí čo maju tisícky followerov no sú pokornejší ako chalani v piatok po jednej borovičke. Neboj sa ale povedať niečo pekné o ich práci. Pravdepodobne za tým trávia kopu času každý deň.

Ale dávaj pozor. Kľúč k tomuto je v originalite. Napíš niečo, čo znie úprimne. Obyčajné “pekne fotíš” nemusí zafungovať.

Musíš vyznieť nezištne

“Hey man! Veľmi sa mi páčia tvoje fotky. Myslím si, že by si ich zaslúžilo vidieť viac ľudí. Chcel by som ti úplne zadarmo ponúknuť software, ktorý som vyvynul na získavanie followerov…”

Niečo také úplne stačí. Paťo sa potešil, že sa mi páčia jeho fotky, pohladkal som mu ego a zároveň som mu niečo nezištne ponúkol. Bol by hlupák, ak by sa o mojom návrhu nechcel dozvedieť viac.

Samozrejme, nie vždy sa ti druhý človek odvďačí… Niekedy sa stane že nedostaneš naspäť nič no minimálne si niekomu urobil radosť a ak je tvoj produkt/služba naozaj kvalitný, určite o ňom niekomu povie.

Mysli na to, že v DM’s sa vždy zobrazuje iba prvých pár slov správy. Tvoja originálna DM musí znieť zaujímavo, vtipne, orgininálne, kľuďne aj divne. Urob všetko pre to (v rámci možností), aby človek nemal inú možnosť, ako na tvoju správu kliknúť.

takto slajdujem dievčatám do DM’s – väčšinou odpíšu (jk)

Buď originálny hneď v prvej vete

Neboj sa experimentovať. Ak sa chystáš napísať meme stránke, nikde nieje napísané, že nemôžeš začať niečim nemiestnym. Stále však musíš dávať pozor na to, aby to bolo originálne. Stále tu je šanca, že meme stránkam druhý ľudia tiež posielajú podobne nemiestné správy.

TVOR DOBRÝ CONTENT!

A samozrejme: MUSÍŠ MAŤ DOBRÝ CONTENT! Ak už influencera svojou správou zaujmeš, z najväčšou pravdepodobnosťou si prezrie tvoj profil ešte pred tým, ako ti odpíše. Pre lásku božiu ťa prosím nájdi si aspoň 10 Instagramov, ktoré sa ti páčia a inšpiruj sa nimi.

ak chceš vidieť kvalitný content, pozri si CFM Instagram: @cryformercy.eu
ak neveríš nám, pozri si účty ako @champagnepapi, @balenciaga alebo hocijakú meme stránku

Všetky fotky by mali mať podobný štýl. Tvoje bio by mali byť profesionálne a pútavé, (nie citáty amerických pesničiek o láske), Z profilu by mala prekypovať kvalita a dojem, že to čo robíš, robíš na sto percent! To už je ale na iný článok…

Záver

Ak si čítal pozorne, určo už máš zopár nápadov. Utekaj na Instagram a choď to vyskúšať.

Aj keď sa stane, že sa ti nepodarí dostať veľa odpovedí, nezúfaj! Všetko chce čas a za tvojím neúspechom sa môže skrývať veľa vecí: možno ešte potrebuješ zapracovať na contente, možno si si vybral zlého influencera, možno dotyčný odpadol od radosti z toho, že si mu konečne napísal. V každom prípade sa nevzdávaj a skús to ešte raz, a kúsok inak.

Čo si myslíš o tomto článku? Páčil sa ti? Nepáčil sa ti? Myslíš si, že som kretén? Daj mi vedieť nižšie do komentárov. Ďakujem.